PROJE SAHİBİ
DESTEKLEYENLER

ÇİFTÇİLER

Filizlerin Mucizeleri sosyal sorumluluk projemizde kadın çiftçilerimiz ile ailelerini, ülke tarım ve ekonomisine katkı sağlamaya davet ediyoruz. Kadın çiftçiler ile ailelerine Türkiye ve kendileri için yepyeni bir ürünü yetiştirmelerine destek oluyor, girişimcilik ve yeni ürün yetiştirme konusunda eğitimler veriyoruz.

 

ÇİFTÇİLER

Filizlerin Mucizeleri sosyal sorumluluk projemizde kadın çiftçilerimiz ile ailelerini, ülke tarım ve ekonomisine katkı sağlamaya davet ediyoruz. Kadın çiftçiler ile ailelerine Türkiye ve kendileri için yepyeni bir ürünü yetiştirmelerine destek oluyor, girişimcilik ve yeni ürün yetiştirme konusunda eğitimler veriyoruz. Yurtdışından ithal ettiğimiz bir ürün olan karabuğdayın, sertifikalı Türk tohumu ile ülkemizde üretimini başlatıyor ve aynı zamanda ülke geneline yetiştiriciliği içinde akademik çalışmalar yapıyoruz. Projemizi, kamu kurumları, Ankara Üniversitesi Kalkınma Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (AKÇAM) ve Karabuğday Yetiştiricileri ve Sağlıklı Yaşam Derneği (KARSADER), ADES Danışmanlık ve NewHolland Sakarya bayimiz Yılmaz Traktör’ün destekleriyle hayata geçirmekteyiz.
Projemiz kapsamında yetiştirilecek karabuğday ile hem tarımsal ekonomiye hem de ihraç edilebilir özelliği ile ülke ekonomisine katkı sağlamayı hedefliyoruz.